Nedávné trendy, jakož i obecnější dějiny technologických změn naznačují, že automatizace během příštích deseti let přinese významné posuny na trzích práce. Vytlačí miliony pracujících, ale zároveň vytvoří miliony nových míst vyžadujících nové dovednosti. McKinsey Global Institute, který tyto změny už několik let monitoruje, teď vydal novou zprávu zabývající se tím, jak odlišně by automatizace mohla ovlivnit muže a ženy. Stěžejním závěrem studie je, že v důsledku přetrvávajících genderových nerovností na pracovišti bude těžší pro ženy než pro muže přizpůsobit se nadcházejícím změnám v poptávce na trhu práce, kvalifikačních požadavcích a umístění pracovních příležitostí.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.