Máme-li věřit statistice, pak se každý den pomiluje na celé planetě asi 100 mi­lionů lidí. Je to hodně? Nebo ne? Lze si to představit i takhle. Když ráno nastoupíme do opravdu přeplněného autobusu nebo tramvaje (a vezmeme své fantazii na pomoc opět statistiku), pak měli sex minulou noc zhruba dva lidé.

Nechme stranou spekulace, kteří dva by to mohli být (Žena stojící u okna? Teenager opírající se o tyč vedle dveří? Nebo řidič?), případně zda se v tramvaji nesešla dvojice, která sex měla spolu (ano, ten manželský pár v přední části vozu vypadá nadmíru spokojeně!), a řekněme si rovnou, že z tohoto pohledu je to spíše zklamání.

A bude hůř. Nejrůznější průzkumy ukazují, že sexuální aktivita lidí ve vyspělých zemích, tedy hlavně v Evropě a Americe, je na ústupu. Zejména u těch mladších.

Naposled třeba průzkum zvaný General Social Survey, který provádí Chicagská univerzita a jenž sexuální život Američanů zkoumá už více než čtvrt století. Poslední výsledky jsou neveselé: jestliže v roce 2008 odpovědělo sedm procent z věkové skupiny 18 až 29 let, že v posledních 12 měsících neměli ani jednou sex, v roce 2018 už to bylo 23 procent. Více než třikrát tolik!

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.