Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Technologické firmy z kalifornského Křemíkového údolí už dávno se svými výrobky a službami pronikly do životů stovek milionů lidí po celém světě. Teprve letos ale zdvojí útok přímo na peněženky svých zákazníků.

Amazon, který bez přestávky pracuje na tom, aby byl největším globálním e-shopem pro takřka vše a všechny, už kreditní karty nějakou dobu nabízí. Ale letos se rozhodl na poli finančních služeb ještě posílit. Zakladatel firmy Jeff Bezos přitlačil na Jamese Dimona, generálního ředitele banky Chase, která pro Amazon kreditní karty vydává. Amazon, jehož tržní hodnota je ve srovnání s bankou Chase zhruba dvojnásobná, dosáhl svého: pětiprocentní slevy pro své klienty.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.