Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Akcie americké farmaceutické společnosti Gilead, které jsou pro týdeník Ekonom investicí do plodů práce českého biochemika Antonína Holého, zatím velkou radost nepřinesly. Tržní hodnota firmy je nyní pod loňskými úrovněmi.

Ztráty zčásti mírní desetiprocentní zvýšení vyplácené dividendy. Další rozvoj společnosti mohou ale přinést jen správně cílené investice. Na ně má Gilead k dispozici zhruba 30 miliard dolarů. To také bude nejdůležitější úkol pro nového generálního ředitele, který do společnosti přejde ze švýcarského farmaceutického gigantu Roche.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.