Kdo je sir David Attenborough, asi každý ví: nyní dvaadevadesátiletý autor řady přírodovědných dokumentů, které dokážou představit život na naší planetě jako málokteré jiné. Teď pracuje na seriálu Dynasties a v jednom rozhovoru o něm řekl: "Chceme téma pojmout v celé jeho úplnosti. Nejde nám o ekologické programy, o získávání nových věřících, o alarmismus."

Zdálo by se, že na tom není nic závadného, každý si přece může točit o zvířátkách, co chce, pokud je při tom netrápí. To ovšem neplatí v atmosféře exaltovaného aktivismu a přemnožených spasitelů světa. Jako první vyrazil do boje člověk, kterého je naopak představit nutné, protože zatím velkou díru do světa neudělal. George Monbiot je novinář a radikální ekologický aktivista, který − mimo jiné − vyzývá ke vzpouře proti politikům s cílem zabránit klimatické změně. Davida Attenborougha obvinil z pokrytectví, z toho, že představuje přírodu zdravou, a nikoliv umírající. Následně se k němu přidala celá komunita environmentálních aktivistů.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.