Do 23. srpna by se někdejší klienti H-Systemu měli vystěhovat ze svých horoměřických bytů. Rozhodl tak po dekádách tahanic Nejvyšší soud a zoufalí obyvatelé sdružení ve spolku Svatopluk se na poslední chvíli pokouší celou tragickou tečku za jednou z neodpornějších realitních kauz 90. let zvrátit u Ústavního soudu. Chtějí odložit vykonavatelnost rozhodnutí, a to přednostně před další agendou soudců.

Média i politici zatím ostře napadají soudce. Novináři zpochybňují kvality předsedy senátu Nejvyššího soudu Zdeňka Krčmáře, který od­klepl podle svých slov tu "nejlepší z nejhorších možných variant". Prezident Miloš Zeman pochybuje dokonce o kvalitě ústavního sy­stému a připojí se ke stížnosti Svatopluku (ač by měl spíše mlčet, neboť jeho někdejší pravá ruka Miroslav Šlouf byl kdysi přímo na výplatní pásce H-Systemu). Už by to chtělo to zpochybňování právního řádu zastavit.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.