Představte si takovou situaci: zazvoní u vás cizí člověk a nabídne, že vám z vašich fotografií bude vytvářet přehledná alba. Abyste věřili, že to opravdu umí, tak vám jedno album z vašich snímků předvede. Vy si přitom uvědomíte, že jste ty obrázky nikdy nikomu nedávali, a dokonce ani neukazovali, takže ten člověk někdy za vaší nepřítomnosti musel vlézt do vašeho bytu, trochu ho prošmejdit, najít almaru s fotkami a přehrabovat se v nich. Některé si dokonce odnesl, udělal z nich album − a kdo ví, co ještě všechno s nimi dělá nebo dělat zamýšlí… Absurdní?

Vůbec ne, protože něco podobného se mi stalo. Na mail od Googlu mi opakovaně chodí nabídky, abych využíval službu Google Photos, což je v podstatě něco jako cloudové úložiště pro fotografie. Nabídka jistě zajímavá − ale Google její atraktivitu ještě zdůraznil konkrétní ukázkou. A světe, div se: byla sestavená ze snímků, které jsem udělal pár hodin před tím mobilem, stáhl do svého PC přes USB kabel (tedy nic bezdrátového) a z mobilu vymazal, aby tam nezabíraly místo. Nic víc − a přesto je má Google, aniž bych k tomu dal svolení. Dokonce se ještě chlubí, že Google Photos jsou vybavené řadou dalších funkcí, včetně vyhledávacích…

Zatím jste si přečetli 80 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.