Autor publikace Konec prokra­stinace  1 , která se věnuje efektivní sebeorganizaci, většinu času funguje jen s papírem a tužkou  2 . "Denně popíšu přibližně deset A4. Všechno ale důsledně scanuji, takže mám zápisky k dispozici nakonec i v elektronické podobě," vysvětluje konzultant a zakladatel vzdělávacího střediska GrowJOB Institute Petr Ludwig. Zároveň zdůrazňuje, že s technologiemi je to jako s ohněm. "Jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Snažím se je využívat tam, kde pomáhají, a zároveň je důsledně blokuju tam, kde škodí."

Své myšlenkové mapy zpřehledňuje barevnými fixy  3 , a tak organizuje úkoly pro dané dny. "Používám specifické metody, a sice takzvaný buzerlístek, což je nástroj pro sledování návyků, a flow-lístek, kam píšu pozitivní věci, za které jsem vděčný," vysvětluje své postupy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.