Byznysu se v rámci Prahy nejlépe daří v druhé městské části. Ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys byla Praha 2 nejlepší v přístupu k podnikatelům. "Zvláště pyšný jsem na náš webGIS," říká Michal Kopecký, tajemník městského úřadu Prahy 2. Řeč je o geografickém informačním systému, který spojuje mapu s databázemi. Občan si tak může snadno vyhledat například památky, místní instituce či notáře.
Praha 2 se na vrchol žebříčku vrátila po dvou letech. "Minulý rok nám skóre zhoršila nešťastná e-mailová korespondence, kterou zrovna dostali na starost dva noví zaměstnanci," říká Kopecký. Nyní radnice v testu elektronické komunikace, který zkoumá rychlost, správnost a úplnost odpovědi na fiktivní dotaz, byla mezi městskými částmi nejlepší. "Také jsme loni měli málo bodů v investicích, ale to neovlivníte. V letošním roce jsme prodloužili úřední hodiny, takže i to nás mohlo posunout nahoru," shrnul snahu radnice Michal Kopecký.
Benešov získal hattrick
Vítězné městské části v Praze
Ve Středočeském kraji dlouhodobě kraluje Benešov. Cenu Města pro byznys získal už potřetí v řadě. Navzdory tomu, že se město umístilo v podnikatelském prostředí až na osmém místě, k vítězství mu dopomohl přístup veřejné správy. Webové stránky Benešova byly mezi nejpřehlednějšími v kraji. "Jsme v osobním kontaktu s hlavními benešovskými zaměstnavateli. Máme ve městě dva brownfieldy, které chceme využít pro další rozvoj," okomentoval výsledky benešovský starosta Petr Hostek.
I v Královéhradeckém kraji obhájilo první místo město z minulého ročníku. Nová Paka zvítězila mimo jiné díky webovým stránkám, které hodnotící agentura Datank označila za nejlepší v kraji, a také díky nejvyššímu počtu studentů v odborném vzdělávání.
Chcete číst dál?
Ještě na vás čeká 60 % článku.
S předplatným získáte
- Web Ekonom.cz bez reklam
- Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
- Možnost ukládat si články na později
Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!
Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.
Aktuální číslo časopisu Ekonom
Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.



