Pardubice už potřetí ve svém kraji získaly ocenění Město pro byznys. Město si vysloužilo nejvyšší hodnocení jak v kategorii podnikatelské prostředí, tak i v přístupu veřejné správy. Pardubice v rámci kraje vykazují nejvyšší podíl právnických osob a tamní magistrát hodlá podnikání i nadále podporovat. "Dokončili jsme změny územního plánu, abychom zlepšili podmínky pro nové podnikatele. Začíná se tady více stavět, a když se více staví, znamená to přísun nových lidí," říká primátor Martin Charvát.

Pro město je rovněž klíčové poskytovat kvalitní vzdělávání, což se mu v posledních letech daří. "Investičně posílila hlavně oblast základního školství. Zlepšuje se ale také polytechnické vzdělávání. Nyní probíhá přestavba pěti škol, kde by následně měly být k dispozici nové dílny," sdělil Martin Charvát. I nejvyšší počet studentů a učňů tak Pardubicím dopomohl k vítězství.

Radnice v současné době dokončuje jednání o dlouho připravovaném projektu centrální polytechnické dílny. Ta by měla studentům pomáhat v propojování teoretických znalostí s praxí a zatraktivňovat technické obory a přírodní vědy i formou volnočasových aktivit. "Chceme i těm nejmenším vštípit, že Pardubice jsou technické město," dodává primátor.

Rádi se sejdeme, vzkazuje Cheb

jarvis_5aa900ce498e22539624588c.jpeg
V Karlových Varech převzal diplom pro Cheb tajemník MÚ Václav Sýkora (vlevo). Mariánské Lázně reprezentoval starosta Martin Kalina.
Foto: Vojtěch Resler

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.