Vu Hoang Anh je společníkem a šéfem v IT firmě, která prošla startupovým akcelerátorem v Silicon Valley a mezi její zákazníky patří velké nadnárodní společnosti. Ve svých 25 letech má úspěch, který mu většina vrstevníků může jen závidět. Přesto se jeho hovory s rodiči často stáčí na stejné téma.

"Pořád je tam tlak na to, abych dostudoval nějakou vysokou školu," vysvětluje s úsměvem Vu v zasedačce firmy, která sídlí na pražském Rašínově nábřeží. "Komunita tady i ve Vietnamu člověka vnímá jinak, když má něco vystudovaného," tvrdí.

Most mezi grafiky a vývojáři

Není to přitom tak, že by Vu nebyl studijní typ. Mladý muž, jehož stylový knírek nezapře původní profesi designéra, zamířil po dokončení matematicko-fyzikálního gymnázia podobně jako řada jeho vrstevníků z komunity českých Vietnamců na Vysokou školu ekonomickou v Praze, byť na obor říznutý designem a médii.

Školu ale nedokončil a se společníky se vrhnul do podnikání. "Z toho, co jsme se ve škole učili, už jsem řadu věcí znal," vysvětluje Vu. A vlastní projekty, na kterých pracoval s přáteli, mu zkrátka přišly zajímavější.

Spolu s kamarády Petrem Brzkem a Martinem Ďurišem před šesti lety založil firmu, která nejprve na zakázku vyvíjela weby a mobilní aplikace. Vu se staral o design připravovaných webů a aplikací.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.