Lucie se ptá

Stres v práci nemusí být v každé situaci špatný. Když se ale kumuluje a je ho příliš, začíná být problematický, ať už vzniká z jakéhokoliv důvodu. Vyplouvá pak na povrch ve větší než únosné míře pro nás i pro okolí. Reagujeme podrážděně slovně, tikají nám oči nebo končetiny, které jsou ve vypětí schopné se i ohnat po kolegovi. V tu chvíli je potřeba začít to řešit.

Nezvládání stresu a ignorance jeho skutečného zdroje vedou řadu lidí ke změně práce. Jenže to ještě nezaručuje lepší budoucnost. Vystoupení z jednoho stresujícího prostředí ještě neznamená, že stres už nikdy nepřijde a v práci budete šťastní a věčně usměvaví.

Jsem otrávený ze svých kolegů a na všechno reaguji podrážděně. Je to známka, že si mám vzít dovolenou nebo změnit práci?


Radka Dohnalová odpovídá

Dřív než uděláme jakékoliv rozhodnutí, je důležité identifikovat příčiny našeho podráždění. Většina z nich spadá do tří oblastí: chybějící fyzická energie, vnitřní stres a nedostatečné sladění naší práce s tím, co nás baví.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.