Lucie se ptá

Používáte profesní síť LinkedIn? Skvělé. Dobrá zpráva je, že 87 procent největších zaměstnavatelů v Evropě i v Česku, včetně třeba velkých výrobních firem, ji při hledání zaměstnanců používá také. Znamená to, že stačí vyvěsit svůj profesní profil on-line? To bohužel ne. Stejná většina zaměstnavatelů stále bere jako první filtr při hledání lidí klasický životopis. Mnozí jsou v době existence sociálních sítí na pochybách, co a jak vlastně do takového CV napsat. Pokud jde o obsah, samozřejmě stojí za to napsat pravdu. I forma je ale důležitá. Některé firmy se netají tím, že životopisy filtrují strojově, a jakmile mašina narazí třeba na příliš ozdobný formát písma nebo příliš grafických úprav, dokument systémem prostě neprojde.

Dostala jsem nedávno dotaz od stá­žisty, koho si má napsat do referencí pro pohovor do nové firmy a co funguje v životopise − míněno, jestli i osobní záliby a podobně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.