Lucie se ptá

Za poslední dva roky si podle realitní a poradenské společnosti JLL pronajalo v Praze přes deset firem nové prostory pro zřízení centra sdílených služeb a IT. Česká metropole je podle celosvětového žebříčku společnosti Tholons jednou z nejlépe hodnocených evropských lokalit vhodných pro zřízení těchto pracovišť. Ve většině případů to znamená, že s novým hubem přichází do Česka také cizinci za prací. Jsou to manažeři, kteří se skládáním pestrých týmů mají zkušenosti a vidí v tom řadu výhod. Bývalá celosvětová šéfka zákaznických programů Hewlett-Packard Senta Čermáková mi popisovala, jak pracovala s Rumuny, Poláky, Mexičany či Číňany a u každého našla přednosti a specifické pracovní rysy. Ne každý ale sdílí její nadšení. U někoho převažují z nadnárodního týmu spíše obavy.

Dostal(a) jsem na starosti nový firemní IT hub, v němž zasedne i řada cizinců. Na co si dát pozor, abych tým ukočíroval(a)?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.