Jak hodnotíte volbu Donalda Trumpa jako nového prezidenta USA? Očekáváte, že se tato volba nějak dotkne buď vašeho byznysu, případně byznysu obecně?

Svět podle Trumpa

Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Nový prezident USA byl zvolen demokraticky a až čas ukáže, zda to byla správná volba. Určitě to bude mít vliv na podnikání jako takové, ale náš byznys to asi nijak neovlivní.
Vladimír Finsterle
Vladimír Finsterle
Přímo nás tato volba neovlivní. Ale pokud by měla být inspirací jak ozdravit a očistit stát od balastu, jako prostředku pro to, aby se lidem žilo lépe a podnikatelům jednodušeji podnikalo, pak je to volba nadějná.
Petr Choulík
Petr Choulík
Doufám, že svět by mohl být o trochu lepší - hlavně pro obyčejné lidi.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Předvolební rétorika skončila a teď se bude muset Trump začít chovat v rámci rozumných mantinelů, daných historicky. Uvidíme, třeba se na konci i ukáže, že bude dobrým prezidentem.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Kdyby pan Trump žil před 100 lety, stál by nejspíš v čele znovu zrození Ku-klux-klanu. Pokud v čele států budou lidé jako pan Trump, jakým budou vzorem pro běžné lidi? Budou ještě lidé stát o rozvoj, budou si vážit vzdělání či spolupráce?
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Pratelum v Pobalti a na Ukrajine nezavidim. My sami mame dost problemu s vlastni politickou reprezentaci...
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Těžko říct, asi musíme počkat na konkrétní činy. Není po brexitu volba Trumpa další zpráva pro evropské politiky? Ještě víc než USA potřebuje změnu Evropa.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
Hm, uvidíme... Věřím, že vše bude politicky slušné a v nadhledu.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Věděli jste, že kromě prezidenta se v USA bojovalo i o legalizaci marihuany? Kalifornie, Massachusetts a Nevada schválily v lidovém hlasování rekreační užívání. Florida, Severní Dakota a Arkansas souhlasily s užitím pro lékařské účely. To nás zajímá!
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Nevadí mi ani tolik Trump, ale spíše to, co reprezentuje. Jednoduchá řešení složitých problémů, převahu názoru nad vědomostí a odborností. To není dobré ani pro politiku, ani pro business. Ale nic co bychom neviděli už v ČR. Snad se to ustálí...
Tomáš Froyda
Tomáš Froyda
Našeho byznysu určitě ne. Ono to možná nakonec nebude tak negativní, jak se to komunikuje.Trumpův mediální obraz může být jiný než jeho obraz skutečný. Podobně to bylo s brexitem.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Myslím , že ho poradci "učešou" a že to bude jeden z dalších amerických prezidentů, možná trošku hlučnější... Myslím , že byznys výrazně neovlivní.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
Těmito volbami končí na západě věk jakékoliv predikovatelnosti. Amerika zůstane hluboce rozdělena a s autoritářskými leadery jako Putin, Erdoğan nebo Xi Jinping vstupujeme do krásného nového světa, ve kterém je možné prakticky cokoliv.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
No,
rád bych, aby to bylo tak pozitivní, jak uvádějí zatím všichni zde odpovídající.Mám ale obavu, že to je hochštapler.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Mám z Trumpa dobrý dojem. Ta neskutečná masáž proti němu nakonec nevyšla, a věřím, že mu pár věcí vyjde, především směrem do zahraničí a k infrastruktuře USA.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Jedna věc je předvolební rétorika, podstatnější však budou Trumpovy reálné kroky ve funkci. Na ty si musíme teprve počkat.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners

Z mého pohledu Trumpovo vidění světa je dost černo-bílé. Jsem moc zvědav, zdali se naučí ve své nové funkci vidět svět více barvami.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
Nevěděl jsem koho volit. Po shlédnutí informace na ČT24 jsem velmi rád že to tak dopadlo. A text byl : "Po informaci o vitězství Trumpa zkolaboval v Kanadě imigrantský web" ! No není to skvělá zpráva? Bude líp.
Radomír Klofáč
Radomír Klofáč
zakladatel a jednatel MORIS design
Vnímám to jako pozitivní dopad na USA, které budou vedené ráznou rukou, svérázného člověka. Možná se tím vyhnou pádu který by je v souvislosti s globalizací a odlivem práce do Číny čekal. Přeji jim vše dobré, mají co chtěli.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Až se vášně uklidní, většina lidí si uvědomí, že to je prostě další, demokraticky zvolený americký prezident. Na otřesech na akciových trzích řada lidí prodělá i vydělá, ale zásadní vliv na business nečekám.
Martin Štrupl
Martin Štrupl
generální ředitel Hamé
Pozitivně, USA potřebuje změnu. Veřejnost i trhy reagují trochu histericky, ale z delšího pohledu to bude mít lepší dopad než další nevýrazná osoba zmítaná politickými ambicemi jiných.
Související