Denně se dozvídáme o technologiích, které by nám měly ulehčit práci. Případně únavné úkoly za lidi zcela přebrat. Mluví se například o samořídících automobilech v nákladní a městské hromadné dopravě. Hledají se cesty, jak aplikovat možnosti 3D tiskáren ve zdravotnictví, atd. Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Které nové technologie se Vám líbí a případně uvažujete o jejich využití ve svém byznysu?

Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Určitě IoT. V našem businessu digitálních řešení je to příležitost pro řešení ještě chytřejší. Škoda, že to asi na chytrost našich manželek pořád nebude dostačovat.
Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
V rámci "dream scenario" bychom velmi využili technologii umožňující čtení myšlenek. V reálném životě analytiku velkých dat k zachycení trendů souvisejících s poskytováním právních služeb.
Vladimír Finsterle
Vladimír Finsterle
V poslední době nás na lekarna.cz zajímají technologie augmented reality. Dokáži si představit, že za pár let toto propojení skutečného světa s modelací a následným reálným výstupem může změnit zdravotnictví.
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Zrovna mi kamarád pověděl o Anoto paper. Papír a tužka, které jdou jednoduše přenést do digitalizované formy.
Jiří Stabla
Jiří Stabla
zakladatel Konopných lékáren, Konopne-lekarny.cz, Stabla
Líbí se mi chytré telefony, kancelář všude kde chcete...
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Velmi se zajímáme o virtualizace a digitální pomůcky a modely pro školení lékařů i edukaci pacientů. Velkou nadějí pro pacienty s onemocněním sítnice se zdá být miniaturizace a bionické "oko". Těšíme se na auta bez řidičů.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Nás nyní zajímá robotizace CNC obrábění v nástrojařské výrobě. Předpokládáme značnou úsporu vedlejších časů (upínání, měření, přesun obrobku mezi stroji).V hledáčku do budoucnosti je i robotizace samotné ruční nástrojářské práce.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
V oblasti právního softwaru očekávám u nás velké kroky vpřed ve spolupráci s naším IT providerem, obojí směrem ke zvýšení transparentnosti naší práce vůči klientovi, lepší interní přehled, ale i vytváření smluv za pomoci "inteligentních " vzorů.
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Je dnes vubec mozne o tom neuvazovat?!
Jiří Konečný
Jiří Konečný
zakladatel Elko EP
Na vlastních lidech a prostorech testujeme náš systém - tzv. Future Office, kdy díky přesné lokalizaci osob se vyvolají akce automaticky (přístup, světla, teploty, zasedačky, tisk dokumentů ...)
Ivan Pavlíček
Ivan Pavlíček
V našem segmentu bezpečnostních dveří zavádíme zejména možnosti odemykání dveří pomocí biometrie nebo mobilními telefony.
Jan Kučera
Jan Kučera
V silniční nákladní dopravě se mně velmi líbí kamiony bez řidičů a to zejména v době, kdy o tuto profesi není ze strany mladých zájem. Obávám se však, že legislativa a můj věk mi neumožní se toho dožít.
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Zavádíme SW roboty a "učící se stroje", které umožní automatizaci procesů. Tím zrychlujeme a zefektivňujeme služby, které poskytujeme našim zákazníkům.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Velmi pečlivě sledujeme rozvoj elektromobility. Jako lídr na trhu ojetých automobilů ve střední Evropě chceme rozhodně být největším obchodníkem i v tomto sektoru, jakmile (a pokud) začne být množství použitých elektromobilů na trhu zajímavé.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
V oblasti překladatelství bude takovou technologií bezpochyby strojové překládání. Nicméně půjde o sofistikovanější systémy než je současný Google translate. Budou to systémy založené na schopnosti sebeučení a adaptace.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
S našimi zákazníky u nich zavádíme Business Intelligence, smartwatch,API, Internet věcí, automatické měřící systémy, terminály ve výrobě, pokladní systémy s periferiemi, lasery, 2D/3D tisk.Pro nás je užitečná řada nových softwareových technologií.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Při zakládání spodních částí stavby používáme unikátní metodu. Do betonu přidáváme speciální příměsi tak, že vznikne vodostavební beton odolný vůči průniku vody.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Pojištění pohledávek čeká velká proměna: dochází k propojení se systémy zákazníků, práci finančních analytiků ve velké části nahrazují algoritmy vyhodnocující big data, stávající online řešení nahradí aplikace pro mobil a tablet.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Využití "Big Data" k prediktivním účelům.
Související