Letní sázka o geneticky modifikované potraviny

Rozhodli jste se v létě začít žít zdravě? Jako člověk s jistou odbornou erudicí v biologii vám radím zapomenout na biopotraviny. Navzdory opakovaným tvrzením jejich pěstitelů a propagátorů neexistují žádné hodnověrné vědecké důkazy, že by předpona "bio" automaticky znamenala menší riziko a zdravotní přínos pro spotřebitele. Biopotraviny naopak opakovaně provázejí skandály, které asi nejpřesněji shrnuje trpký bonmot: "Jaký je rozdíl mezi obyčejným sedlákem a biosedlákem? Běžný sedlák pole hnojí a stříká ve dne, zatímco biosedlák to dělá v noci." Biopotraviny mohou být dokonce nebezpečnější než ty běžné. Biosedláci je totiž neošetřují proti plísním, takže často obsahují jejich produkty zvané mykotoxiny, tedy látky, které jsou rakovinotvorné.

Předražené biopotraviny tedy spotřebitelům nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu. Je to jen marketing, nic víc. V tom se zásadně liší od potravin vyrobených z geneticky modifikovaných plodin. Jde o nejprověřenější jídlo, jaké si můžete představit. Ve Spojených státech GMO běžně konzumují už tři desetiletí, aniž by komukoli poškodily zdraví. Nevěříte? Čtenářům Ekonomu nabízím sázku. Prvního z vás, kdo přinese hodnověrný vědecký důkaz o opaku, pozvu na večeři do luxusní restaurace. Platí?

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.