Kostky jsou vrženy - referendum ohledně setrvání Spojeného království v Evropské unii bylo vypsáno na konec června. Propaganda z obou stran názorového spektra brzy zaplní mediální prostor nejen v britském tisku. Zastánci setrvání Spojeného království argumentují výrazy jako "ekonomická sebevražda", opačné názorové spektrum přehání vize prosperity plynoucí ze ztráty okovů EU. Základní otazníky nad tím, jak by Spojené království fungovalo mimo EU, ovšem z dlouhodobého pohledu spočívají v tom, jak by země dokázala nově nabytého statusu využít ve smyslu liberalizace zahraničního obchodu a deregulací. Jediným jasně vyčíslitelným ekonomickým přínosem by bylo pouze vymazání nákladů spojených s čistými platbami do evropského rozpočtu, které lze vyčíslit na přibližně půl procenta HDP ročně.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.