Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Pokud jde o finance, tak určitě ano. Firma hodlá investovat v přepočtu 25 miliard korun do stavby továrny v Nevadě. V ní by se měla všechna její elektrická auta vyrábět. Na CES představený koncept přitom ukázal, že Faraday Future na to má nejen šikovné designéry, ale i techniky. Auto vypadá jako ze sci-fi filmu, do jeho volantu lze vložit chytrý telefon, který pak funguje jako palubní počítač, a kromě toho by mělo být vybaveno autonomním řízením.

Automobilka ovšem na konceptu demonstruje hlavně využití konstrukční platformy, která umožňuje stavbu nejrůznějších typů elektromobilů. Díky tomu, že jsou baterie vozu uloženy uprostřed, může se měnit rozvor. Stačí jen přidávat nebo ubírat články.

To je i případ konceptu FFZERO1, který uvádí do pohybu hned čtyři elektromotory. Disponují kombinovaným výkonem 1000 koní, což by mělo zaručit zrychlení z nuly na 100 km/h za tři sekundy. Maximálně by měl uhánět až 320kilometrovou rychlostí. Vzhledem k tomu, že jde o koncept, jsou ale všechny údaje teoretické. Otázkou také zůstává, zda je ještě pro dalšího výrobce luxusních elektrických aut na trhu místo.

Související