Cestu k atletice si našla, když kvůli zdravotním problémům musela skončit s gymnastikou. Zranění ale Kateřinu Janků (za svobodna Baďurovou) pronásledovala i během tyčkařské kariéry. Získala stříbrnou medaili na mistrovství světa v japonské Ósace, jenže další velké úspěchy kvůli zraněním a psychickému bloku, že se budou opakovat, už nepřišly. Svoji jízdu profesionálním atletickým světem skončila v roce 2010 s vědomím, že atletika rozhodně nezabezpečí sportovce do konce života, možná tak megastar typu Usaina Bolta. V českém prostředí je to ale bez šance. "Ale i kdyby zabezpečila, asi bychom stejně něco dělali, protože sedět doma na zadku, to by nebylo úplně ono," říká Kateřina Janků s tím, že atleti závratné peníze nemají a nikdy neměli. Nerovná se to prý ani druhé fotbalové lize, ale vydělat si mohou na sportovních "mítincích" a odměnách za mistrovství.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.