Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Na Tchaj-wan dodávala Škoda automobily od roku 2006, kdy se jejím dovozcem stala soukromá společnost Formosa Motors. Tu po čase v roli importéra vystřídala firma Taikoo Motors, ale ani ta nedosáhla velkých úspěchů. Od prvního ledna 2015 tak převzala dovoz přímo Škoda.

Z právního hlediska je to tak, že v rámci již existující dovozní firmy Audi-Volkswagen Tchaj-wan vznikla nová divize Škoda. Ta od začátku letošního ledna do května prodala 1099 vozů, což znamenalo meziroční růst prodeje škodovek o 40 procent.

Všechny automobily značky Škoda dodávané do tamních prodejen pocházejí z evropských závodů. V nabídce na Tchaj-wanu jsou všechny modelové řady, přičemž největší zájem dosud byl o typ Škoda Yeti. Škoda by chtěla prodávat na Tchaj-wanu stabilně kolem pěti tisíc aut ročně, tedy více než dvojnásobek dosud nejlepšího množství, jehož dosáhla v roce 2012.

"V tomto roce jsme začali s podrobnou analýzou řady asijských zemí, a do konce letošního prosince se na základě této analýzy rozhodneme, kdy a na které asijské trhy ještě vstoupíme," uvedl dále Becker.

Škoda nyní v rámci "asijského regionu" (do něhož ovšem nezahrnuje republiky bývalého Sovětského svazu, Turecko či Izrael) prodává auta v Indii, Číně a na Tchaj-wanu. Například prodej v Singapuru kvůli nedostatečné poptávce přerušila a v zemi ponechala jen servisní síť. V současné době ale intenzivně sonduje možnosti v několika větších zemích, mimo jiné například v Jižní Koreji, jejíž dříve velice chráněný trh se již poněkud otevřel zahraniční konkurenci. Ze sesterských koncernových značek tam již působí Audi, Volkswagen a Porsche.

obalka Ekonom 2015 24

Více o expanzi tuzemské automobilky si můžete přečíst v aktuálním čísle týdeníku Ekonom. Nový Ekonom si můžete koupit i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPaduiPhonu a tabletu Samsung.

Související