Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

"Jen málo problémů, které nás ve 21. století potkají, dokážeme vyřešit tak, že pouze zapátráme v paměti, co jsme se učili. Za klíčové proto považuji naučit se, jak používat stávající znalosti a dovednosti k řešení nových výzev," sděluje Roman, který už půl roku studuje na prestižním Institutu vzdělávání při University College v Londýně. Namísto řízení miliardových peněžních toků a tisíců lidí se učí, jak zefektivnit a zlepšit výuku ve školách.

V pouhých 25 letech se Martin Roman stal generálním ředitelem firmy Janka Radotín, ve 34 začal šéfovat společnosti ČEZ a vedl ji sedm let, pak ještě dva roky působil v dozorčí radě této firmy. Po úplném odchodu z energetického gigantu se načas stáhl z veřejného života.

Čelil kritice kvůli předchozím blízkým vztahům s politiky. Byl v podezření, že skrytě ovládá plzeňskou Škodovku, která dostávala od ČEZ zakázky. To ale policie neprokázala a Roman sám to popírá. Nyní ukazuje svoji druhou tvář: z tvrdého manažera se proměnil v experta na vzdělávání.

Čerstvé poznatky načerpané při studiu na britských ostrovech chce Roman uplatnit při proměně českého školství.

obalka Ekonom 2015 11- Jak chce Martin Roman změnit české školství?

- A jaké novinky nejdřív otestuje na prestižním gymnáziu PORG, které řídí z pozice předsedy správní rady a které ještě jako šéf ČEZ podpořil 100 miliony korun?

Odpovědi najdete v aktuálním čísle týdeníku Ekonom. Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání také na iPadu, iPhonu a tabletu Samsung.

Související