Občanský zákoník má být jakási druhá ústava pro běžného občana, která by měla reflektovat stabilitu. Předseda výboru Evropského parlamentu pro právní záležitosti Pavel Svoboda hodlá firmám usnadnit podnikání a zjednodušit zakládání společností s ručením omezeným. Nové evropské předpisy by se navíc do budoucna neměly týkat zbytečností, jak tomu dosud v některých případech bylo. "Konečně snad dojde k naplňování předpokladu, že Evropa má být velká ve velkých věcech a malá v malých věcech. Nová evropská komise tak stahuje návrhy směrnic a nařízení, které považuje za sekundární," říká k programu nového šéfa Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Méně regulace ale podle Svobody nemusí automaticky znamenat, že se něco zlepší. "Ze své zatím krátké zkušenosti předsedy výboru pro právní záležitosti musím konstatovat, že mnohá moje jednání probíhají občas trochu komicky. Navštíví mne určitá asociace a v prvních třech větách si stěžuje na přemíru evropské regulace a zbytek jednání požaduje regulaci novou," usmívá se Svoboda.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.