Nejvyšší soud vytočil zcela nevídaně prvního náměstka ministryně spravedlnosti Roberta Pelikána. Soudě alespoň podle náměstkovy nebývale ostré reakce na brněnský výklad ustanovení občanského zákoníku, které se týká plných mocí a jejich nutného notářského ověření ve specifických případech. Ano, toho ustanovení, které loni způsobovalo firmám komplikace a dodatečné náklady. To všechno by mělo s rozhodnutím Nejvyššího soudu skončit. I když se nezměnil zákon, vždy se půjde na výklad Nejvyššího soudu odvolat. Soud totiž ve svém takzvaném sjednocujícím stanovisku uvedl, že v těchto sporných případech bude stačit písemná plná moc s ověřeným podpisem. Notářské potvrzení tak nebude zapotřebí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.