Před půl rokem začala Unie obhájců upozorňovat na chybné postupy policie a státních zástupců. České trestní právo se totiž podle advokátů začalo dostávat někam, kam by nemělo. Právě v možných korupčních kauzách začalo fungovat úplně jinak než u klasických krádeží nebo výtržnictví. "A to v neprospěch případných viníků," říká viceprezident Unie obhájců Lukáš Trojan. "Každému je ale potřeba měřit stejně. Podívejte se například na americký případ Ferguson, kde měl soud odvahu rozhodnout ve prospěch policisty podle situace, spravedlivě a nezávisle a bez ohledu na společenský dopad a bouře, které tím vyvolá," říká Trojan, který je zároveň partnerem advokátní kanceláře KŠD Legal. "Bylo by zajímavé pozorovat, jak by se podobná věc rozhodovala u nás. Soudy přitom považuji za výspu spravedlnosti. Veřejnému tlaku ale není možné podléhat," dodává.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.