Notáři doporučují lidem neumírat, opatrovničtí soudci zase se vůbec nerodit. Tak nějak shrnul na konferenci věnované prvnímu roku účinnosti nového občanského zákoníku svůj pocit z aktuálního stavu českého soukromého práva první náměstek ministryně spravedlnosti Robert Pelikán. Samozřejmě s úsměvem na rtech a velkou nadsázkou.

Pokračoval jen příkladným výčtem toho, co je podle něho třeba v novém občanském zákoníku změnit ještě dříve, než praxe vůbec přijde na to, že je to problém. O čem mluvil, není pro tento text zatím příliš relevantní, protože všechno může být jinak a hlavně šlo o typickou, a tím pádem do ekonomického časopisu nepředatelnou právničinu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.