Ministerstvo financí stále rozšiřuje seznam takzvaných nespolehlivých plátců DPH. Na listu těchto "riskantních" obchodníků je v současnosti přes 150 firem. Podle finanční správy neodvádějí daň tak, jak by měly, nereagují na výzvy finančních úřadů či například opakovaně neposkytují povinné informace. Od začátku příštího roku se tato kritéria ještě rozšíří. Přibude k nim uvádění nepravdivých informací o sídle podnikatele. "Pokud firmě může hrozit zápis na seznam nespolehlivých plátců, je obecně z hlediska prevence velmi důležité vždy se správcem daně aktivně komunikovat a případné problematické situace včas řešit," uvádí obecné pravidlo náměstkyně ministra financí pro daně a cla Simona Hornochová. V souvislosti s nespolehlivými plátci DPH by si toho ale firmy měly zapamatovat daleko více.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.