Všechny české soudy a úřady začnou už příští rok doručovat svá rozhodnutí podle zcela nových a hlavně jednotných pravidel. Komise pro rekodifikaci civilního procesu, kterou vede místopředseda Nejvyššího soudu ČR Roman Fiala, totiž vedle nového občanského soudního řádu pracuje i na novém zákonu o doručování státních písemností. "Současná pravidla doručování nejsou nikterak koordinována a je v nich chaos. Logicky pak nikdo nic neví," říká Roman Fiala. "Doručování není jen technická záležitost. Když není správně nastaveno, nedá se mluvit o právním státu. Jen doručené rozhodnutí je rozhodnutím, je v právní moci, a následně je tak i vymahatelné," dodává. Nový zákon tak chce Roman Fiala napsat velmi rychle, dokonce už během několika příštích měsíců. Dohledatelná v něm budou veškerá pravidla pro doručování soudních a úředních rozhodnutí, a to i s jejich jednotlivými specifiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.