XMinisterstvo spravedlnosti chystá další změny zákona o trestní odpovědnosti právnických osob. Příští rok tak připraví jeho další novelu, která zmírní aktuálně velmi přísnou odpovědnost firem za trestné činy. Ministerstvo spravedlnosti ale nezůstane jen u těchto změn. Vedle diskutované novely občanského zákoníku připravuje také nové procesní kodexy. Ty budou obsahovat nová pravidla pro postupy soudů v občanských, obchodních i trestních řízeních. K dalším prioritám patří podle prvního náměstka ministryně spravedlnosti Roberta Pelikána zákon o státním zastupitelství, který by měl být do konce roku odeslán vládě, či nová úprava exekučního řízení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.