Severokorejský vůdce Kim Čong-un, který kandidoval v parlamentních volbách v okrsku u posvátné hory Pektu, získal 100 procent hlasů, oznámil místní tisk. Také volební účast byla 100procentní.

Je s podivem, že nedostal 110 či třeba 120 procent hlasů...

"Všechny cesty vedou do krimu."

V době krymské krize více než aktuální název epizody legendárního seriálu Simpsonovi, která se o víkendu vysílala těsně před večerními
zprávami.

Johannesburský soud odložil projednávání kauzy Owena Serera spojené s případem Čecha Radovana Krejčíře. Serero, který je stíhán kvůli plánování vraždy dvou detektivů vyšetřujících aktivity Krejčíře, podle prokurátora "(...) odmítl přijít k soudu. Nereaguje, když se na něj zavolá jménem. Je obtížné najít v plně obsazené cele někoho, kdo nechce, aby byl nalezen."

Snad se soudu v nějaké přeplněné věznici či cele neztratí i samotný Radovan.

"U řady lidí se pod vlivem látky THC, která se do těla kouřením dostává, snižuje, či úplně ruší schopnost rozeznávat červenou barvu," jihomoravský šéf dopravní policie Roman Póč.

Pokud je to pravda, bylo by skvělé naordinovat léčebné konopí 13,5 procenta české populace, která podle posledních průzkumů zapomněla, jak se žilo v rudé době.

"Zapamatovat si 150 věcí k nákupu? To zvládne i senior." Titulek ke článku o Týdnu mozku.

A co muži před důchodem? U nich platí spíše tři položky a dost. Anebo jste lepší?

"Hůlka nad politikou zlomil hůl." Titulek k článku o konci politických ambic kdysi známého zpěváka.

Někdy to bez klišé prostě nejde.

"Penzista si zaplatil společnici, přijela synova snoubenka."

Život tropí hlouposti. Nejen v Itálii, odkud je citovaná zpráva.

"To je pro nás prvotní signál a druhý prvotní signál je samozřejmě ta vysoká mzda," ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení v Ostravě Michal Ztratil popisuje, jak přišli na podvodníky s nemocenskou.

...pachatel si přišel "řádově" na 26 tisíc korun měsíčně.

"Desetikilogramová domácí kočka zaútočila v americkém státě Oregon na kojence a držela v šachu celou rodinu. Tu musela osvobodit až policie, která kočku zneškodnila. Zvíře se podle rodiny již v minulosti projevovalo násilně. Sedmiměsíční dítě má naštěstí jen lehká zranění." Jedna ze tří (!) vysílaných Zpráv "ve čtvrt" na veřejnoprávní rozhlasové stanici, která na webu tvrdí, že "24 hodin denně nabízí rychlý, kvalitní a komplexní informační servis o událostech doma i v zahraničí".

Ano, tuto zprávu určitě ocení všichni, kteří poctivě měsíc co měsíc hradí 45korunový rozhlasový poplatek. Bez ní by dozajista nebyli komplexně informováni.

Související