Sloupkař The New York Times Nick Bilton na svém twitterovém účtu odkazuje na výmluvnou infografiku, na které v reálním čase uvidíte, kolik peněz přibylo v pokladnách Microsoftu, Amazonu, Googlu, Applu nebo Nokie od té doby, co jste si ji rozklikli. V čele je s velkým náskokem Samsung.

 

Milovníci hudby přišli v uplynulém týdnu o ikonu mezi hudebními přehrávači - software Winamp, který se od devadesátých let po čerstvé instalaci ohlašoval nezapomenutelnou zvukovou stopou s lamou. Vývojář ze služby Evernote Rafe Needleman, který se na Twitteru věnuje startupům, ji připomíná ve svém krátkém softwarovém nekrologu. Odpočívej v pokoji, Winampe.

 

"Upozornění - nenadávejte na svůj Xbox One. 'Přehnané nadávky a další porušení pravidel chování budeme trestat.' - Microsoft," varuje na Twitteru uživatele nové konzole od Microsoftu, které se za první den prodalo přes milion kusů, technologický redaktor BBC Rory Cellan. Microsoft tím zřejmě myslí nadávky odposlechnuté zařízením Kinect na adresu jiných hráčů během multiplayerových klání, ale těžko říct, jestli vám případné invektivy na adresu samotné konzole výrobce neosladí stejnou měrou.

 

Jestli jste chodili do školy v 80. a 90. letech, možná si vzpomenete na robota Karla, který učil programovat minimálně dvě generace českých dětí. Ty dnešní si podle Petra Máry vystačí s programovatelnou koulí.

 

 

 

A jestli si chcete přečíst "neskutečnou hi-tech kriminálku", jedna se právě dostává na pulty zahraničních knihkupectví. Upozorňuje na ni výstřední zakladatel zastavené služby Megaupload Kim Dotcom, který je zároveň i ústřední postavou celého neméně neskutečného příběhu o zásahu amerických jednotek na Novém Zélandu.

Související