Škodí eurodotace českému byznysu, nebo mu naopak pomáhají? Jakou s nimi máte zkušenost?

Škodí eurodotace českému byznysu, nebo mu naopak pomáhají? Jakou s nimi máte zkušenost?

Hana Gawlasová
Hana Gawlasová
partnerka a vedoucí oddělení digitálního práva v advokátní kanceláři Deloitte Legal
Dotace jsou rozumné a efektivní pouze pro omezený počet oborů (včetně těch v ziskovém sektoru).Naše země má stále podinvestované oblasti, takže eurodotace: ano.
Ladislav Brázdil
Ladislav Brázdil
generální ředitel Závodů lehkých konstrukcí Loštice (ZLKL)
I přes zjevnou neefektivitu v jejich poskytování jsou dotace výborným motorem růstu produktivity ekonomiky skrze podporu MSP. Naše firma je toho příkladem.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Principielně dotace odmítám. Potíže s jejich čerpáním v ČR vidíme myslím denně. Osobní zkušenost s efektem dotací na český trh vzdělávání je extrémně negativní.
František Lambert
František Lambert
Eurodotace je pro mě spíše slovo sprosté. Skládají se všichni, nárok má jen někdo. Rozhodují úředníci. Co bude, až nebudou? Jsem proti tomuto systému.
Petr Choulík
Petr Choulík
Nedovedu si představit, jak by mohly dotace byznysu škodit. Naopak mám ve svém okolí řadu příkladů, kdy eurodotace pomohly na svět dobrým či krásným věcem.
Dalibor Dědek
Dalibor Dědek
podnikatel
Myšlenka je to dobrá, realizace je špatná. Celý penězovod má velké ztráty. Navíc se tak křiví podmínky trhu. Takže dotace ano, ale jinak!!!
Luděk Pfeifer
Luděk Pfeifer
Dotace soukromého byznysu jsou opiem a křivicí trhu...
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Často jsou kontraproduktivní. Pokřivují trh a příjemci díky nim pro pohodlnost přežití i mohou ztratit zahraniční konkurenceschopnost, až dotace nebudou.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Efektivní dotace do infrastruktury jsou správné, slouží všem. Dotace soukromým firmám z principu kazí vedení firem a ZEJMÉNA poškozují hospodářskou soutěž.
Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
Rektor
Budujeme v Česku výzkumné infrastruktury v řádu desítek miliard. To je velká šance nejen pro akademickou sféru, ale také pro byznys.
Lenka Doležalová Pavilková
Lenka Doležalová Pavilková
Dotace do byznysu nepatří, deformují trh. Na druhou stranu připouštím, že díky dotacím jsme realizovali vzdělávací projekty jinak těžko profinancovatelné.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Nesmyslné eurodotace (a je jich hodně) škodí všem, kteří přispívají do rozpočtu EU – to znamená i každému spotřebiteli, který kupuje zboží s DPH.
Tomáš Polák
Tomáš Polák
Pro naší firmu žádný význam doposud neměly. Pro některé naše zákazníky ano, ale nepatrný.
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Soutěž o lepší vyplnění chlívečků. Popření smyslu privátního podnikání, finito, socialistický peklo.
Jan Mládek
Jan Mládek
poslanec, bývalý ministr průmyslu a obchodu
Evropské dotace jsou obrovskou šancí v rozsahu Marshallova plánu. Bohužel jejich praktická realizace nenasvědčujeme tomu, že budou úspěšné. A to je velká škoda!!
Radim Bureš
Radim Bureš
manažer oddělení forenzních služeb a podpory integrity EY
Dovedete si představit, že by se někdo stejně ptal na "veřejné prostředky"? Přitom se jedná v principu o totéž. Pokud ne, není to chyba eurodotací.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Jakákoli dotace je v podstatě znásilněním trhu, protože přerozděluje peníze vybrané od všech do rukou pouze některých. Proto pokládám dotace spíše za špatné.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
Průmyslu dotace neškodí, ale vytváří to falešnou představu o dostatku zdrojů, díky čemuž se realizují i věci, které by se normálně realizovat neměly.
Související