Téměř desetileté působení Martina Romana ve společnosti ČEZ se blíží konci. Rozhodnutí o jeho odchodu či setrvání v pozici předsedy dozorčí rady má padnout v září.

 

Blízký spolupracovník Martina Romana, který si nepřál uvést jméno, týdeníku Ekonom sdělil, že právě v září se má šéf dozorčího orgánu osobně setkat s ministrem financí Janem Fischerem. Předmětem jednání má být i otázka dalšího Romanova působení v ČEZ.

 

Oba účastníci se zatím ke schůzce nechtějí příliš vyjadřovat, což v takových případech bývá obvyklé. „Ministr se standardně schází s lidmi z firem se státní majetkovou účastí,“ uvedl bez dalších podrobností Fischerův mluvčí Ondřej Šrámek.

 

Martin Roman na dotaz týdeníku Ekonom odpověděl v SMS zprávě, že je na dovolené a k celé záležitosti se vyjádří až v září „podle aktuální situace.“
Případný Romanův odchod z funkce by se tedy nejspíš odehrál jako rezignace z vlastní vůle. K odvolání z funkce je třeba svolat valnou hromadu. Jak potvrdila mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová, žádný takový návrh ze strany ministerstva financí, jež spravuje skoro 70procentní podíl státu, zatím nedorazil.

34 roman

Proč byla Romanova pozice v ČEZ až dosud neotřesitelná?

Kdo patřil mezi jeho přátele a kdo mu naopak „šel po krku“?

Více se dozvíte v aktuálním čísle týdeníku Ekonom.

Související