"Nenecháme se ovládnout špatnou náladou. Radost, humor a nadhled nám umožňují nebrat se příliš vážně a pomáhají překonat možnou frustraci z nelehkého boje," bod z dokumentu Rusnokova kabinetu "Mise vlády - hodnoty a pravidla naší služby".

Takže vážení ministři, konec srandy! Bez bonmotu ani ránu.

 

"U krásného rybníka s lekníny, který tady je, jsme si dali kávu a frťana," premiér Jiří Rusnok o setkání s prezidentem Milošem Zemanem na zámečku v Lánech.

S frťanem se s blbou náladou hned bojuje lépe.

 

"Dementi. Hezký den do redakcí," předmět a první věta e-mailu mluvčího OKD Vladislava Sobola, ve kterém dementuje informace o propouštění z OKK Koksovny.

Kouzlo nechtěného, které by zajisté potěšilo i prezidenta Miloše Zemana.

 

"Neustoupím. Nechat se zastrašit by bylo zničující," vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

"Cedo nulli. Neustoupím nikomu" - latinské rčení. "Moudřejší ustoupí" - české přísloví. "Člověk hloupý neustoupí" - slovenské přísloví, dokonce veršované. Laskavý čtenář nechť si vybere dle svých politických preferencí.

 

"Omezí šíření nepřátelské propagandy, ovlivní morálku protivníkovy armády, zaseje semínko fám a zmatku a dovede všechny nepřátele od vojínů po důstojníky do stavu nervového zhroucení. Dosáhneme vítězství, aniž bychom museli skutečně bojovat," South China Morning Post o čínském propagandistickém letadle, které dokáže převzít kontrolu nad nepřátelským vysíláním.

"ČLPPS uspořádalo konferenci o urbanizaci." "Všechny oblasti Tibetu už mají své orgány právní pomoci." "Čínská raketa 20. července úspěšně vynesla do vesmíru tři zkušební vědecké družice." Čtenářům, jejichž morálka ještě nebyla ovlivněna vysíláním čínského rozhlasu v češtině (czech.cri.cn), nabízíme výběr z jeho aktuálních titulků.

 

"Taky patřím k těm, koho cyklistika zklamala. Doufám, že moje vítězství to pomůže změnit," vítěz Tour de France 2013 Christopher Froome o pocitech po přiznání sedminásobného vítěze Tour Lance Armstronga, že dopoval.

Kdo zobe, ten jede.

 

"...pořád jsme jenom trénovali, bylo to jiné. A hlavně jsme chtěli trénovat, každý výjezd do zahraničí pro nás něco znamenal," atletka Jarmila Kratochvílová držící již 30 let světový rekord v běhu na 800 metrů.

Že by Froome zjistil, co se zobalo před 30 lety v Československu?

 

"Rozhodně budu usilovat o změnu v označování nebalených potravin pro větší informovanost zákazníků, tedy o povinné uvádění výrobce a hlavní složky výrobku," ministr zemědělství Miroslav Toman o "salámech s životopisem".

Dnes v akci: Párky ze sóji a klobásy z mouky! Aneb Kdo nekoupí, neprohloupí.

 

"Béééé," údajná první slova budoucího britského krále, v době uzávěrky Kontextu ještě bezejmenného.

Upřímná a moudrá slova při pohledu na nynější stav světa.

Související