Měřeno čistě finančně, nakupovat se vyplatí i v Řecku, Irsku, Portugalsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Předražené jsou naopak nemovitosti v Kanadě, Norsku, na Novém Zélandě a ve Švédsku.

 

O cenách domů stavěných v záplavových oblastech se OECD nezmiňuje...

 

Psát o tom, že si twitterová komunita, všichni ti, které aspoň trochu zajímá dění ve střední Evropě, a světová média průběžně všímali povodní v Česku, by bylo nošením dříví do lesa, či spíše litím džbánků to už tak plné přehrady. Povodně ovládly zpravodajství v České republice i o České republice - včetně referování CNN (@cnni).

 

Až voda opadne, začne se se sčítáním škod a s opravami domů, silnic, železnic či mostů... Podle některých ekonomů může jít o způsob, jak pomoc stagnující české ekonomice, podle jiných je to ale naprostý nesmysl, protože „záplatováním“ nevzniká žádná nová hodnota (detailně se tématu věnujeme v chystaném čtvrtečním vydání týdeníku Ekonom). Úsporná opatření, jež v posledních letech ordinovala Česku stávající vláda, se nicméně v posledních dnech stala námětem pro komentátory vlivných médií (či alespoň jejich internetových verzí a blogů).

 

Tweet Wall Street Journal Emerging Europe (@EmergingEurope) odkazuje na text o tom, že na příliš tvrdá úsporná opatření Česko doplácí.

 

Jiný text podobného ražení, na webu amerického Forbesu, na nějž odkázal bývalý šéfredaktor Lidových novin Veselin Vačkov (@VeselinV), patřil k poměrně velmi sdíleným na českých sociálních sítích. Důsledkem je i zajímavý novotvar nečasonomika.

 

A pokud by snad někomu scházel jeden bývalý člen Nečasovy vlády, po němž jako by se slehla zem, vězte, že „Velký Twitter vás vidí“. Alexandr Vondra, pravděpodobný budoucí velvyslanec v Izraeli (dle Vondry „ostrovu svobody a demokracie“), bdělému oku twítujícího izraelského ministerstva zahraničí (@IsraelMFA) neunikl.

Související