V médiích čteme o ohromných sumách, které jako "prize money" dostávají vítězové velkých tenisových turnajů. Americký časopis Forbes před časem spočítal, že se profesionální tenista nebo tenistka musí dostat do první třicítky světa, aby za svoji kariéru vydělali alespoň stejně peněz jako průměrný absolvent kterékoli z padesáti amerických univerzit, který odpromuje s titulem MBA.

 

To je pár stovek štěstím a talentem obdařených osobností proti desetitisícům, možná statisícům lidí. Jde ale jen o jednu stranu rovnice, na té druhé jsou investované peníze. Celkovou výši sumy, kterou stojí výchova perspektivního profesionála mezi 11 a 19 lety, odhaduje zakladatel agentury Česká sportovní a pravděpodobně vůbec nejvlivnější muž českého sportu Miroslav Černošek (na snímku) na osm až deset milionů korun. A ani to nezaručuje automatickou návratnost.

 

Zkuste si na moment představit, že byste do budoucnosti svého potomka mohli investovat deset milionů korun. Za co byste peníze utratili? Hlasujte v anketě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


obalka Ekonom 202013- Jak vypadá v Česku tenisový byznys?


- Kteří tenisté si na sebe dokázali vydělat? A kteří ne?

 

- A rozhodují o budoucí tenisové superstar geny, nebo talent?



Odpovědi najdete ve velkém tématu od Miloše Čermáka "Kolik stojí nový Lendl" v novém čísle týdeníku Ekonom (20/2013).

 

 

Související