Stalo se vám, že jste někdy doma hledali například peněženku nebo klíče, a i když jste věděli, že musí být někde v okolí, tak jste je prostě nemohli najít? V tom případě by vás mohly zajímat nové "samolepky".

 

Firma StickNFind Technologies představila letos na americkém veletrhu CES zařízení o velikosti pětikoruny, které se majiteli ohlásí až na vzdálenost třiceti metrů. Lépe řečeno, "ohlásí" se jeho mobilnímu telefonu, s nímž umí spolupracovat pomocí technologie Bluetooth.

 

Přidružená mobilní aplikace funguje jako radar, na němž se zobrazuje poloha jednotlivých samolepek - při hledání zapomenutých klíčů si proto uživatelé mohou připadat tak trochu jako agenti v terénu. Samolepky si lze objednat na webu firmy za cenu přibližně 500 korun za kus, plus počtovné do Česka.

 

Stick-N-Find zároveň můžou fungovat jako elektronické "vodítko", které majitele upozorní, když se z jeho blízkého okolí označená "věc" naopak vzdálí. Využití proto najde například i na psích obojcích. Výrobce ale nepočítal s tím, když se vám zatoulá telefon. Pak samozřejmě musíte jít na hledání zase postaru.

Související