Noviny a papírové dokumenty ale ještě nemusíme považovat za zcela mrtvé. Ve společnosti Fujitsu vyvinuli technologii, která je schopna rozpoznat v reálném čase objekty, jichž se dotýká prst čtenáře. Toho je dosaženo díky technologii zpracování obrazu. Problémem je, že v současné vývojové fázi je k fungování zapotřebí běžné webkamery a projektoru (viz video). Proto si v metru zatím dotykové noviny nepřečtete, přesto se ale najde celá řada využití již v současné fázi vývoje.

 

Představte si například situaci, kdy si cestou na pracovní poradu přečtete v novinách něco zajímavého, ale nemáte čas myšlenky v textu obsažené „zdigitalizovat“ tak, abyste je mohli na poradě efektivně předat dál. V té chvíli se přesně hodí nová dotyková technologie od Fujitsu.

 

V médiích by pak v případě, že velikost zařízení bude drasticky zmenšena, mohla tato technologie znamenat novou revoluci ve čtení papírových novin a přinést dnes již zcela zásadní interaktivní prvky, které papírové noviny v současné době postrádají. Vývojáři z Fujitsu sice upozorňují, že technologie je teprve v plenkách, ale představení komerční verze je naplánováno už na příští rok a můžeme si od ní slibovat menší rozměry.

 

 

Touchscreen interface for seamless data transfer between the real and virtual worlds #DigInfo

Související