Když se účastnil předvolebních prezidentských debat, byl pro něho největší problém, že během nich nemohl kouřit. Stal se pověstný tím, že si připaluje tam, kde se to nesmí (žoviální hláška „Takže pane řediteli, kde máme popelníček?“, určená šéfovi České televize, už vstoupila do zlatého fondu Zemanových výroků), v jednom zábavném pořadu líčil, že mu George W. Bush snad dokonce povolil kouřit i v Bílém domě. Byť to z druhé strany potvrzené nemáme.

Ale kouřením to nekončí. Miloš Zeman si libuje v typicky českých, často však nepříliš dietních jídlech, jako jsou tlačenky, salámy či další zabijačkové pochutiny. A všechno notně zapíjí alkoholem. V 90. letech byl chodící reklamou na becherovku, později začal dávat přednost slivovici. Pije také moravské víno. Kdo z novinářů s ním někdy dělal delší rozhovor, tak ví, že vydrží neuvěřitelně mnoho. A po vítězných volbách na něm účinky oslav byly také celkem vidět.

Neznamená to, že se teď Zeman stane jakýmsi špatným vzorem a česká populace bude pod vlivem prezidenta také tloustnout, kouřit a pít? „Nechci dehonestovat prezidentský majestát, ale nedá se vyloučit, že coby vzor bude působit opačně. Že když lidé uvidí, kam ty nezdravé životní návyky mohou vést, že pak raději budou žít zdravě,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger. Uvidíme.


Týdeník Ekonom č. 8/2013

 

 

 

 

 

Ubírá nezdravý životní styl na popularitě nového prezidenta?
Lze správnou stravu regulovat zákony?
Jaké novinky v této oblasti chystá ministr zdravotnictví?


VÍCE SE DOČTETE V NOVÉM VYDÁNÍ TÝDENÍKU EKONOM, KTERÝ PŘINESE I VELKÝ ROZHOVOR S MINISTREM LEOŠEM HEGEREM.

banner 2

Související