Na první pohled se americké vysoké školství stále těší pevnému zdraví. Ze stovky nejlepších univerzit světa se ve Spojených státech nachází více než polovina. V první desítce zaujímají americké školy dokonce osm míst. Vědecké výstupy amerických vzdělávacích institucí jsou bezkonkurenční. Produkují většinu světových laureátů Nobelovy ceny i vědeckých prací.

Vysokoškolský titul byl vždy považován za klíč k dobrému zaměstnání. Ovšem zvyšující se školné a rostoucí úroveň zadlužení studentů v kombinaci s klesajícími platy si vybírají svoji daň, a (minimálně) názor, že univerzita představuje dobrou investici, tak bere za své. Má to řadu příčin - prudký nárůst školného, rostoucí zadlužení studentů i univerzit a klesající kvalita absolventů představují ty nejzávažnější.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.