Akvizice v hodnotě mezi dvěma až osmi miliardami korun - už jen tak velké obchody hodlá do budoucna financovat česko-slovenská investiční skupina Penta. Součástí nové strategie, kterou týdeníku Ekonom v exkluzivním rozhovoru nastínil partner společnosti Marek Dospiva, je také výrazné zeštíhlení portfolia. "Hodláme vstupovat do větších firem, a proto jich také nechceme mít 25 nebo 30, ale optimálně 10 až 15," vysvětluje spolumajitel společnosti, která loni ve svých firmách vykázala konsolidované příjmy 1,7 miliardy eur. "Jsme také ochotni setrvávat jako investoři ve firmách déle, klidně 7 nebo 10 let," vystihuje Dospiva další změnu v byznysu Penty. Ta se také rozhodla začít sázet mnohem více na akvizice v západní Evropě, konkrétně v Německu, což nedávno potvrdila vstupem do tamní strojírenské firmy Gehring (více viz rozhovor).

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.