Jak byste laikovi představil CSS Hat?

Když web designér vytváří webovou stránku, začíná grafickým návrhem, nejčastěji v programu Adobe Photoshop. Pak kodér musí grafický návrh vzít a dostat ho do podoby kódu, což většinou zabírá hodně času a jde víceméně o duplicitní práci. My jsme vytvořili nástroj, kde si kodér vybere libovolný grafický prvek, a dostane pro něj CSS kód ihned bez nutnosti cokoli psát.

Jak je na tom produkt z finanční stránky?

Za prvních 24 hodin po spuštění jsme vydělali devět tisíc dolarů. Po prvním týdnu klesly tržby na konstantní hranici, se kterou nyní kompletně pokrýváme náklady celého týmu (sedm lidí, kancelář a podobně) se ziskem.

Nedávno jste navštívil Silicon Valley. Čím vás USA ve srovnání s Českem překvapily?

V Česku se neodpouští úspěch, i když ho sami za úspěch ani v nejmenším nepovažujete. V USA si ho přejí mnohem více a snaží se ho automaticky i více podporovat. Velmi mě překvapilo, jak je snadné dostat se do centrál velkých společností jako Facebook či Google.

Oslovil vás již nějaký investor s nabídkou na odkup podílu ve firmě?

Měli jsme několik nabídek na menší seed investici, ale na počátku jsme měli finanční rezervu, poté jsme již začali vydělávat dostatek peněz. Zdá se mi, že mladí Češi začínající s vlastním start-upem si hodně osvojili model, že zlatá modla je získat peníze od investora a pak nic neřešit, a trochu zapomínají na to, že se dají peníze vydělat už na začátku a že mnohokrát nejsou externí zdroje zapotřebí.

Jaké máte plány do budoucna s vaším projektem?
Uživatelům nabídneme možnost používat naší službu online bez nutnosti neustále používat Photoshop. Tím pravděpodobně kromě menších updatů CSS Hat uspíme a budeme se věnovat dalšímu projektu, což je snowkeep.com.

Jak bude služba Snowkeep fungovat a na čem budete vydělávat?
Snowkeep bude úložiště v cloudu, které bude vypadat, jako kdyby k počítači byl připojený normální externí disk. Výhodou je, že data nemusí být fyzicky uložena (nezabírají místo) na vašem počítači, i když to tak vypadá. Nabízíme také webový prohlížeč souborů, který usnadňuje orientaci a vyhledávání ve vašich datech. Byznys model je postavený na měsíčním pronájmu prostoru u nás, konkrétně začínáme na 8 dolarech za 100 GB. Více informací bude za nedlouho na snowkeep.com.

Lukáš Hurych
ředitel společnosti abdoc technology

Související