Pohybuje se ve velmi módním prostředí začínajících technologických firem v americkém Silicon Valley a New Yorku. Firma Piictu, ve které je spolumajitelem, nedávno získala investici ve výši téměř 800 tisíc dolarů od tří fondů. Robin Raszka začal podnikat ve čtrnácti.

Svou první firmu na vývoj mobilních aplikací založil před třemi lety v Česku, poměrně záhy se ale přeorientoval na americký trh, který je nejen větší, ale na rozdíl od českého se na něm dají hrát hry s investory. Při nich se firmy neprodávají podle prodejních výsledků, ale podle počtu uživatelů. "Investorům nejde o to, jestli bude aplikace někdy vydělávat. Soustředí se na potenciální hodnotu firmy," říká pětadvacetiletý podnikatel, kterému Steve Jobs po e-mailu radil, aby zažaloval Google.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.