Šéf ČEZ se vydává ve stopách amerických miliardářů-filantropů vedených Warrenem Buffettem a Billem Gatesem. Zatím nikdo z předních českých byznysmenů se k něčemu takovému neodhodlal.

Martin Roman, generální ředitel energetického gigantu ČEZ, chce podstatnou část svého soukromého jmění, odhadovaného v řádu stamilionů korun, vložit do charitativních či vzdělávacích projektů.

»Se ženou jsme se dohodli, že většinu peněz chceme ještě za svého života darovat na dobročinné účely, protože jsme si jistí, že žádné z dětí není šťastné proto, že zdědí hodně peněz,« prohlásil Roman v rozhovoru pro týdeník Ekonom. Svým potomkům chce prý poskytnout pouze »elementární« finanční zabezpečení.

Ještě na vás čeká 40 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.