Od dubna se dostanou podnikatelé k evropským penězům rychleji. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo zjednodušení pokynů při čerpání dotací, které v konečném důsledku zkrátí dobu administrace a vyřizování žádostí a proplacení peněz o dvacet procent. Pro týdeník Ekonom to exkluzivně uvedl Petr Očko, ředitel Sekce fondů EU, výzkumu a vývoje MPO.

»Podle našich zkušeností nejvíce prodlužují vyřizování žádostí a plateb chyby, jichž se podnikatelé dopouštějí v rámci administrativy a my jim musíme podklady vracet k doplnění. Proces urychlíme jednak zjednodušením některých výkazů nákladů a také značným rozšířením dokumentů, které nám budou firmy dodávat elektronicky,« vysvětlil Očko.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.