Těšíte se na dobu, kdy budou na silnicích běžně k vidění auta bez řidiče? Dali byste jim přednost před řízením klasického automobilu?

Těšíte se na dobu, kdy budou na silnicích běžně k vidění auta bez řidiče? Dali byste jim přednost před řízením klasického automobilu?

Martin Vodička
Martin Vodička
Těším se na dobu, kdy na silnici budou vidět jen koňské povozy s kočím.
Pavel Horák
Pavel Horák
Těším se a dal bych takovému autu přednost. Tedy minimálně na "dálkových trasách". Přijít o "kroucení volantem" na křivolakých okrskách by mi ale asi chybělo...
Petr Choulík
Petr Choulík
Na služební a dlouhé cesty si dovedu docela dobře představit auto bez řidiče. Jinak mě řízení docela baví.
Kateřina Kratina Černovská
Kateřina Kratina Černovská
Budu trpět, protože jsem nadšený řidič, sedět za volantem mě moc baví a doslova přitom relaxuji. Nesnáším jen hledání místa k zaparkování. Ale to asi automatická auta stejně nevyřeší, že?
Robert Vojáček
Robert Vojáček
Rád řídím, ale na cestu do práce a z práce bych se asi klidně prospal v autě bez řidiče. Určitě nemám pochybnosti o rychlosti adaptace této inovace. Změní to svět.
Lumír Al-Dabagh
Lumír Al-Dabagh
Těším se na auta řízená počítačem. Konečně využiji čas za volantem k něčemu smysluplnému. Jel jsem několikrát Teslou, těším se Google auta.
Libor Vašek
Libor Vašek
Řízení auta mám rád, užívám si volant, pedály, manuální převodovku a zatím mé myšlenky jiným směrem nejdou, ač lze nějaký trend nadhozeným směrem očekávat. Zatím jednoznačně klasický manuál, kde jsem si svým pánem.
Josef Jeleček
Josef Jeleček
generální ředitel firmy Tedom
Netěším se - budu zase starší. Ale je to realita, postupně to přijde, stejně jako automatická převodovka či klimatizace. Řídím rád a volant a pedály budou chybět. Na druhé straně automaty utlumí agresi a sníží se počet mrtvých, což je super.
Michal Kuník
Michal Kuník
generální ředitel společnosti Securitas
V tomto případě budu konzervativní, jelikož řízení je nejen přesun z místa A do místa B, ale především hobby, vášeň a relax dohromady. Tedy nedal :-)
Radek Špicar
Radek Špicar
viceprezident Svazu průmyslu ČR
Ano
Ivan Pavlíček
Ivan Pavlíček
Těším se, že to bude brzo a těším se, že zmizí potřeba vlastnit auto. Aplikací objednám, přijede, odveze a zmizí. Dnešní auta 97 % času někde stojí. S potěšením sleduji mladou generaci, jak se zbavuje naší mánie vlastnit, hromadit a trvale růst.
Jitka Jechumtálová
Jitka Jechumtálová
Určitě se netěším na samostatně jezdící plechy, neosobní svět nemám ráda. Sama se řízení klasického automobilu budu držet zuby nehty.
Hanuš Němeček
Hanuš Němeček
řízení bych se nikdy nechěl vzdát. Při řízení si vždy nejlépe utřídím myšlenky. Ovšem jsou situace, kdy bych se rád nechal odvézt. Takže ano, těším se, ale využívat budu sporadicky.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Autům bez řidiče bych přednost nedal. Je to sice zajímavá technická novinka, ale bude trvat ještě velmi dlouho, než tato auta dosáhnou stejné bezpečnosti, jako když řídí člověk. Rizikem jsou hlavně atypické situace, které se nedají naprogramovat.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Auta bez řidiče velmi ulehčí život a změní individuální cestování. Významně ovlivní fungování autodopravy, taxi a zejména různých "andělů". Jen se obávám, aby nějaký sociální inženýr nezakázal auta řízená člověkem.
Martin Hutař
Martin Hutař
jednatel ve společnosti PRO-BIO
Myslím, že jsme hodně neukáznění a tím pádem i nepředvídatelní řidiči, takže bych se necítil bezpečně. Raději to mám ve své moci, ale nechci podceňovat techniku. Na druhou stranu se obávám, když lidstvo nebude mít povinnosti a odpovědnost, jak to skončí.
Tomáš Pavlík
Tomáš Pavlík
Ano, velmi se na to těším a nechápu, proč to už dávno není běžné. Překvapuje mě, jak je automobilový průmysl pomalý v zavádění digitálních technologií do svých produktů (viz vestavěné navigace bez aktualizací on line).
Markéta Stržínková
Markéta Stržínková
ředitelka pobočky Atradius Česká repubika
Nechala jsem se přemluvit k automatu a odpočítávám dny, kdy skončí leasing. Není nad řadící páku! Ale těším se na auta, co budou umět to, co umí mobil a budou bezpečnější. Ne vždy si ostatní myslí, že za volantem mého auta nějaký řidič sedí :).
Jan Kučera
Jan Kučera
Nejsem pouhý spotřebitel přepravy z místa A do B, ale řízení a krásná klasická auta miluji. Proto se na tu dobu netěším. O to raději budu opatrovat svou sbírku autoveteránů. Nedostatek řidičů nákladní dopravy by to mohlo řešit. Zkoušky již probíhají.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Až 95 % mého času za volantem tvoří rutinní jízdy a v těchto případech by bylo auto, které samo řídí, velkou výhodou. Vnímám občas ale řízení i jako radost. Nikdy bych nechtěl auto, jehož řízení bych musel přenechat zcela novým technologiím.
Libor Malý
Libor Malý
zakladatel serveru Jobs.cz
To je pouze technikalita. Take mne uz ani nemrzi, ze kvuli automaticke pracce nevidim na brezich jezer krasne pradleny... Lidska mysl je schopna si zvyknout na vsechno :-).
Mirko Kalous
Mirko Kalous
Okin Group
Netěším se, ale pravděpodobně k autům "bez řidiče" směřujeme. Statistiky o automobilech v ČR, zejména pak jejich stáří a obměna za nové, ale napovídají, že si ještě dost dlouho počkáme.
Barbora Daňková
Barbora Daňková
jednatelka pro vývoj diagnostických produktů, jednatelka TCC online
Řídím ráda, je to pro mě i jistý druh relaxace, takže se toho budu těžko vzdávat. Na druhou stranu občas již teď mám pocit, že potkávám auta bez řidiče, takže až se budou řídit sama, nepochybně to přispěje k hladší a plynulejší dopravě.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Netěším se, až nebudu moci řídit své auto. Postupně však vytváříme svět, kdy se zbavujeme osobní odpovědnosti, takže nás toto nemine. A Kdy? Historie ukázala, že schopnost, kterou lidstvo bezpečně nevládne, je předpovídání budoucnosti.
David Vlnka
David Vlnka
Ano. Už se vidím, jak jen řeknu, kam chci. Mzda řidiče nula. To je parádní představa.
Philip Staehelin
Philip Staehelin
Já řízení taky zbožňuju, ale přínos, který by přinesla "auta bez řidičů", je obrovský. Těším se mimo jiné na větší bezpečnost, lepší řízení dopravy, změny při parkování, ale hlavně na příjemnou možnost moci se při jízdě soustředit na jiné činnosti.
Bronislav Kvasnička
Bronislav Kvasnička
Pro dlouhé služební cesty rozhodně uvítám "samořiditelné auto". Pro rychlé a krátké cesty, zejména po městě, chci být za volantem já.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Řízení se budu nerad vzdávat, protože si ho docela užívám. Ale to, že jednou k dopravování se z místa na místo nebude zapotřebí řidiče, je v delším horizontu nevyhnutelné. Ovšem provoz aut s řidičem a bez řidiče na jedné "silnici" bude komplikovaný.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Klasický automobil, jednoznačně.
Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Ano, pokrok nezastavíš!
Vladimír Lazecký
Vladimír Lazecký
Ne, v tomto jsem staromilec. I jako řidič a pilot mám rád věci pod svou kontrolou.
Tomáš Rychnovský
Tomáš Rychnovský
Někdy ano :-)
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Vítám každé rozšíření portfolia vozidel, které vnímám jako další potencionální obchodní příležitost pro naší společnost. Sama ovšem řídím ráda, takže se asi držení volantu ještě delší dobu nevzdám.
Související