Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, vykázala loni zisk před zdaněním miliardu korun. Meziročně se zvýšil o 400 procent. Přesná hodnota loňského zisku bude známa po auditu později v letošním roce.

Banka loni také zdvojnásobila počet klientů, když v prosinci dosáhla počtu 100.000. V roce 2021 banka obsluhovala více než 41.000 klientů a na začátku roku 2022 překročila 50.000 klientů. Bilanční suma ke konci loňského roku dosáhla 64 miliard korun, meziročně se zvýšila o 27 miliard korun.

Trinity Bank v loňském roce rozšířila pobočkovou síť o obchodní místa v Českých Budějovicích, v Hradci Králové, v Liberci, v Plzni a v Ostravě, chystá otevření pobočky v Olomouci. „Máme jasný cíl a tím je respektovaná středně velká středoevropská zemská banka se silným profesním i ekonomickým zázemím v regionech poskytující služby ve vysokém standardu,“ uvedl předseda představenstva Trinity Bank Dušan Benda.

Související

Trinity Bank byla dříve záložnou Moravský Peněžní Ústav. Společnost byla založena v roce 1996 ve Zlíně a patřila mezi největší spořitelní družstva v ČR. Bankovní licenci společnost dostala od České národní banky v polovině prosince 2018, následně se přejmenovala na Trinity Bank.

Akcionářská struktura Trinity Bank zahrnuje zhruba 9000 drobných českých akcionářů. Výnosy z aktiv banky v České republice vytvářejí 99 procent jejích veškerých výnosů.

Svůj zisk loni zvýšila i společnost SAB Finance, která v Trinity Bank vlastní akciový podíl. Jeden z největších zprostředkovatelů devizových obchodů v ČR loni zvýšil zisk před zdaněním na rekordních 268 milionů korun. Zisk meziročně narostl o 34 procent, akcie firmy zhodnotily o osm procent, uvedla společnost v tiskové zprávě. V letošním roce očekává management SAB Finance další růst díky pokračující silné poptávce po měnovém zajištění.

Související