Akciové trhy jako celek jsou sice od počátku roku ve ztrátě, i na klesajícím trhu se ale samozřejmě dají najít zajímavé investice. Mezi ty perspektivní patří podle analytiků a portfoliomanažerů například ČEZ, některé bankovní domy či firmy ze sektoru polovodičů.

Tomáš Vlk, hlavní analytik Patria Finance

Tomáš Vlk, analytik Patria Finance:

V určitých oblastech akciového trhu se už dá spekulovat na obrat, ale podle mě je to pořád příliš rizikové. Poměrně atraktivně se však nyní jeví dluhopisy a mám na mysli zejména ty české. Dluhopisy s krátkou splatností nabízejí vyšší výnos a možnost si ho zafixovat držením do splatnosti, ty s delší splatností zase skýtají větší potenciál ke krátkodobému kapitálovému zisku. Možností jsou také dluhopisy americké, kde je ovšem stále rizikem politika Fedu a vyfukování jeho bilance. V následujícím měsíci čekám hlavní důraz na ekonomický výhled pro hlavní ekonomiky. Odhady se stále snižují, spekuluje se o možné recesi a spolu s tím se zhoršují i vyhlídky pro firemní zisky. Ostatně i během poslední výsledkové sezony jsme místy sledovali silně negativní reakce trhu na snížení výhledu pro tržby či zisk. Důležité bude sledovat, jak se projeví rychlé vyfukování bilance Fedu a jakou protiinflační politiku nakonec zvolí ECB. Jako značné riziko pak vnímám americký realitní trh. Případné další náznaky jeho obratu by určitě trhům přitížily.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.