Odejít na zahraniční univerzitu je někdy jediná možnost, jak studovat určitou specializaci na nejvyšší úrovni. „Ve společenských vědách patří Univerzita v Birminghamu k nejlépe hodnoceným na světě a jediná nabízí obor global cooperation and security,“ říká Markéta Řeháková. Aktuálně pracuje jako bezpečnostní analytička ve společnosti Semantic Visions, která monitoruje bezpečnostní hrozby. Specializuje se na boj proti dezinformacím a ruské propagandě. Tvrdí, že bez zkušeností ze špičkové univerzity v Británii, kde získala magisterský titul, by se k této práci nedostala, neboť klienty firmy jsou zahraniční vlády i nadnárodní firmy.

Někteří lidé se rozhodnou dokončit vzdělání v zahraničí, protože jsou buď bilingvní, nebo už mají zkušenost z ciziny třeba v podobě jednoho semestru bakalářského studia v evropském programu Erasmus. Je to i váš případ?

Často to tak bývá, ale můj případ to není. Pocházím z rodiny, kde nikdo nemluví cizím jazykem ani nemá vysokoškolské vzdělání. Než jsem se rozhodla odjet do Velké Británie, moje angličtina byla zhruba na úrovni B1. V Birminghamu jsem měla spolužáky z celého světa a mohu potvrdit, že pro většinu nešlo o první zkušenost se životem v zahraničí. Potkala jsem tam i Česku, která měla zároveň britské občanství.

Co ještě vedle znalostí v oboru studium v zahraničí přináší?

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.