Hej, Siri, pusť mi Iron Maiden. Google, vytvoř mi schůzku v kalendáři. Alexo, co dávají v kině? To jsou jedny z mnoha příkazů, kterými uživatelé už několik let mohou v angličtině oslovovat tři největší hlasové asistenty ve svých chytrých telefonech nebo speciálních zařízeních v domácnostech označovaných jako "chytré reproduktory".

Společnosti Apple, Google a Amazon mají vizi, že mluvení na naše počítače a další elektronická zařízení bude představovat nový způsob interakce se stroji − stejně, jako je dnes běžné používat myš, klávesnici nebo dotykový displej. Podobně uvažují i některé firmy mimo Spojené státy. Například ruský (nejenom) internetový vyhledávač Yandex vyvíjí digitálního asistenta určeného pro ruskojazyčné trhy. V Číně jsou v této oblasti vysoce aktivní společnosti jako Baidu.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.